MOJE VIZE

MÁ VIZE

Celé systémy jsou extrémně předimenzovaný, na sestavu jsou použity jen ty nejkvalitnější věci, které dlouhé roky používám a mám je vyzkoušeny v praxi a vím co dokážou a vydrží. A jsou použity ve všech bateriových sestavách bez vyjímek a kompromisů.

Hlavní inspirací jsou součástky použiváne ve fotovoltaice. Jelikož se už nějaký pátek zabývám a podnikám ve výstavbě fotovoltaických systémů, tak jsem si z toho hodně odnesl k rybaření. Velké bateriové uložiště a řízení procestu bateríí jsem vždy obdiovoval a energii na rybach jsem vždy potřeboval, proto byla tahle cesta jasná volba.

Je zde použita BMS, která řídí procesy ve velkých bateriových sestavách určených pro výrobní závody a objekty náročné na časté využívání energie z baterii. Její jmenovítý vybíjecí proud je 200A což je až pro nás rybáře nepředstavitelné (bereme maximálně 40-60A).

Vlastnost Aktivní Balanc jsem v praxi ocenil především u sestav bateríí které si zakládaly na dlouhé životnosti článku, proto byla tahle BSM jasná volba. Dokáže vám aktivně řídit tok energie z jednotlivých článků a držet celkovou vybíjecí křivku na konstantní křivce, což dává bateríím maximální životnost a účinost.

Není zde žádný pájecí spoj, všechny spoje jsou dělány pomocí lísovacích ok, pro maximální pevnost, kvůli přepravě nebo hrubém zacházení s kufrem.

Jsou použity kabely průřezu 6mm, které jsou dimenzovány a vyvinuty pro fotovoltaické systémy s vysokým standardem na vodivost. Hrubá izolace do 1000VDC je na místě a samozhašecí vlastnost kabeláže je prostě něco co chcete! Mezi základní izolací je „nalisovaný zhašecí prášek“, který chladí a je schopný „hasit ohnisko vzniku jiskry“.

Každou baterii dělám poctivě a s precizností jako by měla sloužit mě samotnému.

Normy a materiálové vlastnosti: (BETAflam Solar 125 RV flex FRNC, bezhalogenový, samozhášecí)

Požární odolnost : IEC 60332-1, IEC 60332-3-24 

Kouřové emise : IEC 61034 , EN 61034-2

Nízké požární zatížení : DIN 51900

Certifikace : TUV PfG 1169/08.2007 PV1 – F

Standardy použití: UNE 21123 , UNE 20.460-5-52 , UTE C 32-502